Kategooriad

Uudiskiri

Videopäevik

Otsustasime perega, et hakkame huvilistele aegajalt postitama videolõike oma tegemistest mesilas ja mesilastega. Katsume asja nõnda ajada, et aasta lõpuks oleks meie kodulehel leitav kogu meie mesinduse aastaring. 
Siin ka kohe esimene postitus.
Esimesed kevadtööd 19.03.17 

 

26.03.2017 remontisime ning vahatasime raame. Raamid olid eelmisel aastal keedetud/pestud 4% seebikivilahuses ning seetõttu vajasid traadid pingutamist või asendamist. Töö käigus paigaldasime nõukogude aegse akulaadija abil ka kärjepõhjad.

Mesitarude kevadine põhjade vahetamine peale pikka talveperioodi

Mesilasemade kasvatamisest


Talvesööda andmine mesilastele

Varroatoositõrje meie mesilas.
Varroalestaga võitlemiseks kasutame alates käesolevast aastast Asteni Mesindus OÜ poolt toodetud oblikhappeauru kauhurit. Seadet on kerge kasutada (kuigi vajab vähest vilumust) ning temaga toimetamine on märksa kiirem kui varasemalt kasutuses olnud oblikhappepannid. Auruti annab tarusse madalatemperatuuriga oblikhappeauru, mis ei kõrveta mesilasi nagu juhtus panni ja isevalmistatud auruti kasutamisel. 

Auru laseme tarusse ca. 2 minuti vältel. Taru põhi on suletud, lennuauku kinni ei pane. Tulemust on näha vähesel määral juba järgmisel hommikul. Auru toime on aga pika vinnaga ning kõige parema ülevaate saamiseks tuleks lesta lugeda kolmandal või isegi neljandal päeval peale tõrje tegemist.